Haber

Biden, milli savunmada bazı teknolojik malzemeler için Savunma Üretim Yasası’na başvurdu

Ulusal savunma için teknolojinin önemini kabul eden ABD Başkanı Joe Biden, baskılı devre kartlarının ve ilgili bileşenlerin yerli üretimini teşvik etmek için Savunma Üretim Yasası’na başvurdu.

Beyaz Saray’ın Savunma Bakanlığı’na gönderdiği bir genelgede, söz konusu yasa olmadan ABD endüstrisinin gerekli kaynakları, malzemeleri veya kritik teknoloji kalemlerini zamanında sağlamasının makul bir şekilde beklenemeyeceği belirtildi.

Genelgede, sağlam, güçlü ve sürdürülebilir bir yerli sanayi temeli sağlanmasının milli savunmanın kuralı olduğuna dikkat çekilerek, “Endüstriyel kaynaklar, malzemeler veya baskılı devre kartları ve gelişmiş ambalaj gibi kritik teknoloji unsurları, bunların bileşenleri ve imalatı Bu tür sistem ve bileşenleri üreten sistemler milli savunmaya yöneliktir. kelime yer aldı.

Alım, satın alma taahhüdü veya ilgili kanuna uygun diğer işlemlerin ihtiyacı karşılamada en uygun maliyetli ve pratik alternatif sistem olduğuna işaret edilen genelgede, bunun endüstriyel bir sektör eksikliğini önlemek için gerekli olduğu vurgulandı. ulusal savunma kabiliyetini önemli ölçüde zayıflatacak kaynak veya kritik teknoloji unsuru.

Savunma Üretim Yasası nedir?

Kore Savaşı’ndan hemen önce kabul edilen 1950 tarihli Savunma Üretim Yasası, ABD liderine ülkenin acil ihtiyacı olan tarihi eserleri özel birime üretme yetkisi veriyor.

Başkan gerekli görürse, bu yasa kapsamındaki yetkisini kullanarak, şirketlerin veya kritik askeri sanayinin, ülkenin karşı karşıya olduğu acil durum için, ülkenin ihtiyaçlarına öncelik vererek, bazı makul teçhizatı üretmesini sağlayabilir.

Biden, Kovid-19 salgını döneminde maske ve aşı gibi acil durum ekipmanları üretiminin yanı sıra, salgının sonunda hayata geçen bebek mamalarının tedarik edilmesi düşüncesini ortadan kaldırmak için Savunma Üretimi Maddesini devreye sokmuştu.

gungorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu