Haber

Bingöl’deki Açık Kapı ünitesinden 23 bin 109 kişi yararlandı

İçişleri Bakanlığı’nın valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde kurduğu “Açık Kapı” birimlerinde binlerce kişinin talebi karşılanırken, Bingöl’de şu ana kadar 23 bin 109 kişi faydalandı.

Vatandaşların kamu hizmetlerine kolay erişiminin sağlanması, taleplerinin hızlı bir şekilde tamamlanması ve vatandaş memnuniyetinin artırılması amacıyla 2018 yılında İçişleri Bakanlığı’na bağlı 81 il valiliğinde “Açık Kapı Projesi” hayata geçirildi. Tüm vatandaşların kaygı, istek, dilek ve şikayetlerini alan ve bu talepleri hızlı bir şekilde ilgili kurumlara aktararak çalışmalarını sürdüren Açık Kapı Bingöl Şube Müdürlüğü, açıldığı 2018 yılından bu yana toplam 23 bin 109 kişiden başvuru aldı. Valilik girişinde bulunan ve gelen vatandaşları karşılayan birime yapılan başvuruların 942’si eğitim amaçlı olurken, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Bingöl’e gelen afetzedeler, 1.600’ün üzerinde başvuru yaparak giyim, gıda ve barınma desteği aldı. yardım.

2023 yılının ilk 8 ayında 6 bin 799 başvuru yapılırken, en fazla başvuru Sosyal Hizmetler ve Ekonomik Destek yardım başvuruları oldu. – BİNGÖL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu