Haber

Depremzedeler için yaşam üniteleri üretiliyor

Kingspan Building Elements, depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Adana fabrikasında yaşam üniteleri üretmeye başladığını duyurdu. Şirket, yıl sonuna kadar bin adet teslim etmeyi hedefliyor.

Küresel ölçekte faaliyet gösteren inşaat şirketlerinden Kingspan’in Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Suat Kıroğlu, depremzedelerin barınma ihtiyacını gidermek için çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirterek, “Bu sefer kendi imkanlarımızı kullanıyoruz. depremzedelerin barınma ihtiyaçları için üretimde güç.”

“ACİL YAŞAM ÜNİTELERİNİN İLK TUR SEVKİYATINI YAPTIK”

Depremin olduğu ilk günden itibaren yardım için bölgede olduklarını belirten Dr. Kıroğlu, “Yaşama ünitelerimizin ilk teslimatlarını yaptık. Şimdi ise üretim kapasitemizi artırıp ünite teslimatlarını gerçekleştiriyoruz. bölgeye hazır banyo, tuvalet ve mutfakları içeren, ayrıca depremden etkilenenler ve yakınları için geçici konutlar, yetim kalan ilkokul çocukları için barınma alanları oluşturmaya başladık. Milli Eğitim Bakanlığı ve bölgedeki kaymakamlıklar ile koordineli bir şekilde çalışarak barınma kampının

Deprem felaketinden etkilenen bölgelere desteklerini artırmaya devam ettiklerinin altını çizen Dr. Kıroğlu, “Vatanımıza ve milletimize karşı sorumluluğumuzun bilinciyle ilk saatlerden itibaren afet bölgesine destek için çalışıyoruz. barınak odaklı üretim faaliyetleri yürüterek, yaşam ünitesi dediğimiz yapılarımızla depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve kar amacı gütmeden tedarik edilmesi için belli bir çaba sarf ediyoruz. Kapasiteye kadar üretim gücümüzü ayırmaya devam edeceğiz” dedi. .

seyitgaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu