Haber

Dina’nın Ölümüyle İlgili Yeni Gelişme: Cansız Cesedi Ailesine Haber Verilmeden İstanbul’a Gönderildi

Gabon asıllı 17 yaşındaki Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın cansız bedeni 26 Mart’ta Karabük’ün Filyos Çayı’nda bulundu. Dina’nın gizemli ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada yeni gelişmeler yaşandı. Dina’nın cenazesinin Büyükelçilik ve ailesine haber verilmeden İstanbul’a gönderildiği ortaya çıktı.

Gabon Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği ve yaslı ailenin avukatı Kerim Bahadır Şeker, Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün 71 numaralı genelgesine göre bilgi verilmesinin zorunlu olduğunu bildirdi. Türkiye’de hayatını kaybeden yabancıların cansız bedenlerine ne olduğu konusunda büyükelçilikler.

Şeker, “Cuma günü Başsavcılık, aile ve büyükelçilikle birlikte cenazenin salı günü ortak kararla kaldırılacağını belirtmek için aradık. ABD’de soğuk havalarda eksi 4 dereceye, İstanbul’da eksi 18 dereceye ulaşabildiği için gönderildi. Bunun kesinlikle hukuka aykırı ve temelsiz olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Avukat Şeker de Dina’nın cenazesinin nakledilmesi gerekiyorsa kanunen Ankara Adlı Tıp Kurumu’na gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Dina’nın cansız bedeni 26 Mart’ta Fiyos Çayı’nda bulundu. Dina’nın sokakta çıplak ayakla koşturduğu görüntüler ortaya çıkarken, soruşturma kapsamında 8 kişi gözaltına alındı.

Zanlılardan 5’i savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan İ.Ç. 4 kez gözaltına alınan Dursun Acar ile 4 kez gözaltına alındı. Medyada yer alan haberde, genç kızın cenazesinin, ölümü netleşene kadar morgda tutulacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu