Haber

Kısaca Seydişehir’den

Seydişehir Belediyesi, merkez ve kırsal mahallelerde güvenlik ve sağlık açısından risk oluşturan terk edilmiş binaların yıkımına devam ediyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, vatandaşların talepleri doğrultusunda yıkılmak üzere olan, terk edilmiş, yangın ve çökme riski taşıyan binaları yıkmaya devam ettiklerini söyledi.

Tutal, “Vatandaşlarımız veya tehlikeli, terk edilmiş, metruk yapılarda oturanlarımız belediyemize başvurursa yardımcı oluyoruz. Ekiplerimiz, yaptıkları değerlendirme ve incelemelerin ardından binaların bulunduğu alana giderek gerekli çalışmaları yapıyor.” dedim.

Seydişehir’de çocuk şenliği başlıyor

Seydişehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek çocuk şenliği başlıyor.

Seydişehir Belediyesi, 2-5 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Çocuk Şenliği’nde farklı etkinlikleri Seydişehirli çocuklarla buluşturacak.

Birbirinden eğlenceli oyunların, atölyelerin, meddah gösterilerinin, yarışların ve eğitimlerin yer alacağı şenlikte çocuklar, bilim tırı ve AFAD Deprem Simülasyon Tırı’nın yanı sıra doyasıya eğlenecek.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2022-2023 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatilinde öğrenciler için düzenledikleri Çocuk Şenliği’nin bu yıl da renkli geçeceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu