Haber

Merkez Bankası eski başkanı Reuters’e konuştu: Erdoğan kazanırsa…

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken Türkiye’deki süreci yakından takip eden dünya basını, seçim analizlerini yayınlamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilişkin bir analize yer veren İngiltere merkezli Reuters haber ajansı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında yapılan 14 Mayıs seçimi, Erdoğan’ın bugüne kadarki en büyük sınavıdır” dedi.

‘ERDOĞAN’ BAZI SON BİRKAÇ YILDA AZALDI’

Jonathan Spicer imzalı yazıda şu ifadeler kullanıldı: “Bazı anketler Erdoğan’ın, alışılmışın dışında ve sert ekonomi politikalarını tersine çevirecek bir muhalefet adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında olduğunu gösteriyor. yaşam maliyeti krizine.”

Işık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Seda Demiralp, “Erdoğan’ın destekçileri onu hâlâ seviyor ama bedelini ödemek zorunda oldukları için mutsuzlar” dedi.

‘GERÇEKTEN KARANLIK BİR MASA’

Spicer, Gezi Parkı protestolarına atıfta bulunarak, “Erdoğan dokunulmaz görünüyordu, ancak 2013’te Gezi Parkı protestolarının ülkeyi kasıp kavurması, yaygın çatışmalara, tutuklamalara ve gözaltılara yol açmasıyla işler değişmeye başladı.”

Spicer, “AK Parti ile MHP’nin yakınlaşmasıyla siyasi ayrışmanın arttığını” belirterek, Merkez Bankası eski Başkanı Bülent Gültekin’in değerlendirmelerine yer verdi. Wharton Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. faturayı ödemek zorunda.” (DIŞ HABERLER)

turhalhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu