Haber

Meydanlarda şov yapıp icraata gelince suspus oldular

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmene yönelik şiddettin önlenmesi amacıyla alınacak tedbirlere ilişkin eğitim sendikalarına çağrıda bulunarak ortak eylem planı için bugün MEB’e davet etti.

MEB’deki toplantıya Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türk Eğitim- Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Eğitim- Sen Genel Başkanı Kemal Irmak ve Eğitim- İş Genel Başkanı Kadem Özbay katıldı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Bakan Tekin kameralar karşısına geçti. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Türk Eğitim- Sen Genel Başkanı Talip Geylan’dan öğretmene karşı şiddetin önlenmesi için Bakan Tekin’e destek açıklaması gelirken Eğitim- Sen Genel Başkanı Kemal Irmak ve Eğitim- İş Genel Başkanı Kadem Özbay’ın şovu seçmesi dikkatlerden kaçmadı.  

ORTAK BASIN TOPLANTISINDA YER ALMADILAR, BAKANLIK ÖNÜNDE ŞOV YAPTILAR

Bakan Tekin ile görüşmeye katılan Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay ve Eğitim- Sen Genel Başkanı Kemal Irmak’ın ortak basın açıklamasında yer almadan Bakanlık önünde açıklama yaparak şovunu sürdürmesi dikkat çekti.

Eğitim-İş ve Eğitim Sen’in bu tutumu, meydanlarda şov yapıp üye sayısını artırarak sendika ağalıklarını devam ettirmeye yönelik bir manevra olarak değerlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu