Milletvekili Tutdere’den Gerger’e diyaliz ünitesi talebi
![](https://camlihemsin-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/milletvekili-tutdereden-gergere-diyaliz-unitesi-talebi-khdvxAF8.webp)
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gerger Devlet Hastanesi’nde diyaliz ünitesinin olmamasını TBMM gündemine taşıdı.
Gerger ilçesinde diyaliz ünitesinin bulunmadığını, diyaliz hastalarının başka bir ilçeye giderek kötü koşullarda tedavi gördüğünün altını çizen Milletvekili Tutdere, Sağlık Bakanlığı’na Gerger Devlet Hastanesi’ne diyaliz ünitesi kurulması çağrısında bulundu.
Milletvekili Tutdere, “Gerger ilçemizde diyaliz hastalarının mağduriyetinden bahsetmek istiyorum. Gerger ilçemiz Adıyaman’ın en ücra ilçelerinden biri. İlçeyi Kahta’ya ve şehir merkezine bağlayan yolların fiziki durumu” dedi. Diyaliz hastaları bu kötü yol şartlarında her gün yolculuk yapmak zorunda kalıyor.Devlet yetkilileri Gerger Devlet Hastanesi’ne diyaliz ünitesi açma sözü verdiler ama bu sözler yerine getirilmedi hastaların ızdırabı devam ediyor. Sağlık Bakanlığı buradan Gerger Devlet Hastanesi’ne diyaliz ünitesinin kurulması için gerekli çalışmaları bir an önce yapın, hastalarımızın sıkıntısına bir son verin” dedi. – ADIYAMAN